3 popularne mity utrudniające odchudzanie

POSTED BY admin | Sie, 22, 2017 |

Gdy wskaźnik BMI jest powyżej normy decyzja o zrzuceniu zbędnych kilogramów bez wątpienia jest trafną decyzją. Kolejnym ważnym krokiem jest wybór sposobu w jaki zamierzamy uzyskać wymarzoną sylwetkę. Osoby, które samodzielnie podejmują decyzję o wyborze konkretnej diety redukcyjnej, są w największym stopniu narażone na popełnianie błędów skazujących odchudzanie na fiasko. Dlatego czasami niezbędne jest korzystanie z porad dietetyka oraz samokształcenie w zakresie zdrowego żywienia, produktów nie służących spalaniu tkanki tłuszczowej, czy też tych, które zmniejszają łaknienie.

Niniejszy artykuł ma na celu zaprezentowanie najpopularniejszych mitów odnośnie odchudzania.

IM MNIEJ JEM TYM SZYBCIEJ SCHUDNĘ!

Stwierdzenie to jest nieprawdą, ponieważ nadmierne odcięcie kalorii jakie ma miejsce w trakcie głodówki bądź jednoskładnikowych diet redukcyjnych jest jedną z najmniej skutecznych form zrzucania zbędnych kilogramów. W ten sposób można pozbyć się tkanki mięśniowej, której utrata zdecydowanie wydłuży proces racjonalnego odchudzania. Większość składników energetycznych, głównie tłuszczy, spalana jest w mitochondriach, które zlokalizowane są we włóknach mięśniowych. Ten proces ma kluczowe znaczenie podczas gubienia zapasu tłuszczu. Spalanie zachodzące w centrum produkcji energii w komórce, czyli w mitochondriach, jest jedyną możliwością likwidacji tkanki tłuszczowej. Mocno redukcyjne diety pozbawiają nas właśnie tej możliwości.

Wprawdzie krótkotrwałe głodówki, przeprowadzone przez w pełni zdrową osobę nie szkodzą, mogą działać oczyszczająco. Aczkolwiek zrezygnowanie na dłuży okres czasu z produktów bogatych w niezbędne składniki odżywcze może:

  • znacząco osłabić organizm,
  • spowolnić metabolizm,
  • źle wpłynąć na wygląd skóry, włosów paznokci.

Diety niskokaloryczne zmuszają organizm do magazynowania tkanki tłuszczowej.

JEDZENIE NISKOKALORYCZNE JEST NIESMACZNE!

Jest to mylne przekonanie, powtarzane jest przez osoby, które nie znają bogactwa smaków jakie do zaproponowania mają:

  • warzywa,
  • owoce,
  • bogate w błonnik kasze,
  • oraz ryby stanowiące źródło kwasów omega 3.

Miłośnicy fast foodów, przygotowywanych na szybko hamburgerów, kebabów powinni zdać sobie sprawę, że ich ulubione potrawy cieszą się wyrazistym smakiem przede wszystkim dzięki soli oraz chemicznym dodatkom. Korzystanie przez dłuższy okres czasu z menu obfitującego w wyżej wymienione dania może odbić się negatywnie na zdrowiu. Jest to niepotrzebne „poświęcenie” biorąc pod uwagę, że wiele z sztandarowych przykładów śmieciowego jedzenia można przyrządzić w taki sposób, że nadal będą one smaczne, ale przy okazji staną się też o wiele zdrowsze.

ZDROWĄ ŻYWNOŚĆ MOŻNA JEŚĆ DO WOLI!

Umiar w odchudzaniu to klucz do sukcesu. Istnieje wiele zdrowych, napędzających metabolizm, tłumiących nadmierny apetyt produktów, jednak spożywanie ich w nadmiarze może przynieść odwrotny, do zamierzonego, skutek.

Przykładem produktu, który należy spożywać z umiarem są suszone owoce. Stanowią one zdrowy dodatek do:

  • musli,
  • sałatek,
  • herbaty.

Mogą być doskonałą alternatywą dla słodyczy zwłaszcza na początku diety odchudzającej kiedy jeszcze trudno opanować głód na słodkości.

Z drugiej jednak strony owoce suszone z racji pozbawienia ich wody, mają większą koncentrację cukru w 100 g niż świeże owoce. Dlatego będąc na diecie redukcyjnej należy uważać by nie spożyć ich w nadmiarze.

TAGS : diety głodówki odchudzanie owoce

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.