Meridia – lek, który podbił Europę. Opinie, recenzje, skutki.

POSTED BY odchudzonie24 | Lip, 25, 2017 |
meridia

Osoby, które od lat walczą z otyłością, na pewno próbowały już niejednego produktu, który miał pomóc w zrzuceniu wagi. W pewnym momencie wydawało się, że nastąpił przełom i nareszcie powstał lek, pozwalający odchudzić się szybko, skutecznie, bez zbędnego wysiłku. Wejście Meridii na rynek było naprawdę dużym wydarzeniem i wywołało wiele dyskusji wśród koncernów farmaceutycznych, lekarzy, a także użytkowników produktu. Meridia bowiem pozwoliła na spadek wagi już po 4 dniach stosowania. Cud, czy podpucha? Zobaczcie sami.

[zdjęcie]

Meridia – o czym mowa. Skład i działanie.

Meridia to związek chemiczny o nazwie sibutramina, którego celem było ograniczenie apetytu i przyspieszenie uczucia sytości po posiłku. Meridia hamowała wychwyt zwrotny noradrenaliny, serotoniny i dopaminy. Ujmując to jak najprościej, osoby, które korzystały z tego leku, nie miały ochoty na podjadanie, ich apetyt był znacznie zmniejszony, a metabolizm pobudzony. Spalanie tłuszczu następowało szybko, sibutramina wchłaniała się doskonale, zwiększając stacjonarne stężenie metabolitów i powodując błyskawiczną utratę wagi. Wydawało się, że w końcu udało się całkowicie pokonać otyłość. Ludzie, zmagający się z problemem nadwagi masowo zaczęli wykupywać produkt, a internet zapełnił się komentarzami na temat jego stosowania. Czy jednak wszystkie te komentarze były pozytywne? Jak naprawdę działała Meridia i czy jest to produkt godny polecenia?

Meridia składa się z chlorowodorku sibutraminy, dostępnego w dawkach po 10 mg i 15 mg, spożywanych raz dziennie. Lek zapobiegał procesowi wchłaniania noradreanliny i serotoniny przez komórki nerwowe, zwiększał poziom tych substancji w mózgu, powodując uczucie sytości, nawet przy mniejszej ilości spożywanego jedzenia. Efekty był zachwycające. Zanotowano znaczny spadek wagi u 77% osób, stosujących lek, co jest bardzo dobrym wynikiem w przypadku jakichkolwiek tabletek odchudzających.

Opinie użytkowników i specjalistów.

Produkt bardzo szybko zaczał zbierać jak najlepsze opinie wśród użytkowników. „ Stosuję od miesiące i już schudłam 5 kg”, „Nareszcie ciesze się wymarzoną wagą”, „10 kg mniej na wadze”. Jednak wkrótce potem pojawiło się również sporo ostrzeżeń: „Uważajcie na Meridię, jest groźna dla zdrowia !”, „Sibutramina w tabletkach – więcej szkody niż pożytku”, „Schudłam, ale jakim kosztem”. Ludzie, którzy doznali skutków ubocznych zaczęli sprzeciwiać się sprzedawaniu leków. Wciąż rosła liczba osób zadowolonych, jednak zwiększające się odnotowane przypadki chorób i złego samopoczucia po spożyciu Meridii, zmusiły specjalistów do wykonania szczegółowych badań nad lekiem, co ostatecznie doprowadziło do jego wycofania.

Meridia – przyczyny wycofania leku.

Meridia wywołała szał. Już kilka miesięcy po wprowadzeniu produktu na rynek okazało się, że jednak nie jest to do końca marzenie osób otyłych. Mnóstwo skutków ubocznych, nawracający efekt jojo, szkodliwość dla organizmu – wszystko to spowodowało, że opinie pozytywne zostały zmiażdżone przez ogrom ostrzeżeń i negatywnych recenzji. Jak się okazało, wszystko to było uzasadnione.

W 2010 roku Komitet ds. Produktów Leczniczych stosowanych u Ludzi podjął decyzję o wycofaniu Meridii ze sprzedaży. Działanie sibutraminy okazało się wyrządzać organizmowi ludzkiemu więcej szkód niż pożytku, dlatego specjaliści stwierdzili, że bezpieczniej będzie zakazać sprzedawania tego produktu.

[zdjęcie]

Nie chodziło tylko o grupę powiększonego ryzyka, na którą składały się: kobiety w ciąży, osoby z miażdżycą, niewydolnością nerek, chorobą wieńcową, nadczynnością tarczycy, osoby po udarach, zmagające się z uzależnieniami lub chorobami psychicznymi. Po kilku latach stosowania Meridii odnotowano zwiększoną ilość wystąpienia chorób serca u ludzi, którzy regularnie przyjmowali Meridię. Także u tych, u których układ sercowo-naczyniowy do tej pory był w normie.

Komisja zgodnie stwierdziła, że stosowanie leku jest zbyt ryzykowne i lepszą opcją będzie wycofanie go ze sprzedaży. Ludzie, którzy dot ej pory walczyli z otyłością za pomocą tego leku byli zszokowani, gdyż zabierano im produkt, pozwalający na skuteczną redukcję wagi.

Jak skutecznie walczyć z otyłością?

Chociaż Meridia była lekiem bardzo skutecznym, okazała się zbyt niebezpieczna, aby mogła pozostać legalnie na rynku. Wiele osób odnotowało tę stratę z żalem, gdyż skutecznie zrzucało wagę za pomocą tego środka. Na szczęście osoby otyłe nie zostały bez pomocy ze strony producentów produktów odchudzających. Szybko pojawiło się wiele nowych, rekomendowanych przez lekarzy, farmaceutów oraz dietetyków.

Przeprowadziliśmy badania nad bezpiecznymi produktami na odchudzanie i jako numer 1 wyróżniliśmy Kaplanex. Środek, działający trzypoziomowo, posiadający oryginalny skład i specjalną recepturę, która pobudza w organizmie przemianę materii, sprzyja trawieniu, ogranicza wchłanianie cukrów i tłuszczy. Kaplanex działa na organizm inaczej niż Meridia, jednak daje bardzo podobne efekty odchudzania. Nie zawiera niebezpiecznej sibutraminy, która stała się przyczyną wycofania leku, Kaplanex jest zbiorem substancji czynnych, bezpiecznych dla organizmu i działających na jego naturalne procesy, pomagając w ich występowaniu.

Meridii nie znajdziemy już na rynku, warto więc sięgnąć po coś nwoego. Oto kilka zalet ze stosowania środka Kaplanex:
– ograniczone wchłanianie tłuszczy i cukrów
– przyspieszenie metabolizmu
– zwiększenie temperatury ciała, co sprzyja procesom spalania tkanki tłuszczowej
– bezpieczne odchudzanie bez efektu jojo

kaplanex

Kaplanex to kolejna innowacja w zakresie środków odchudzających. Produkt, który ma szansę zdobyć pozycję Meridii, jeżeli chodzi o skuteczność, a jednak nie grozi mu wycofanie z rynku, gdyż nie powoduje skutków ubocznych. Wszystkie osoby, które skutecznie odchudziły się z lekiem Meridia, mają okazję wrócić do wymarzonej wagi, stosując alternatywę dla tego leku. Kaplanex to dobry i bezpieczny środek na odchudzanie, zobaczcie sami TUTAJ, nie wahajcie się próbować czegoś nowego. Meridia była skuteczna,a le niebezpieczna dla zdrowia, Kaplanex działa równie efektywnie, nie musimy się jednak bać, że nam zaszkodzi.

TAGS : kaplanex leki meridia odchudzanie opinie własciowości
  • Marzena

    Nigdy nie brałam Meridii ale od jakiegoś czasu stosuję Kaplanex i widzę pierwsze efekty. Nie są jakieś wielkie ale waga spada i wydaje mi się, że wyglądam lepiej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.