Co pić, a z czego zrezygnować, w trakcie diety redukcyjnej?

POSTED BY admin | Sie, 21, 2017 |

Gdy myślimy na temat odchudzania w pierwszej kolejności skupiamy się na odżywianiu. Dopiero potem pod rozwagę bierzemy różnego rodzaje napoje, które dzielimy na te dozwolone, te których udział w diecie powinien być ograniczony, oraz te, z których powinno się bezwarunkowo zrezygnować.

ALKOHOL

Wśród tych ostatnich na szczególną atencję zasługują napoje alkoholowe. Kolorowe drinki wzbogacone w alkohol to ulubieni towarzysze wakacyjnych imprez. Trudno z nich zrezygnować zwłaszcza gdy współbiesiadnicy nie stronią od tego rodzaju trunków. Warto jednak przypomnieć, że alkohol z powodzeniem utrudnia zachowanie szczupłej sylwetki. Jeden jego gram dostarcza aż 7 kcal, czyli blisko dwa razy więcej niż białko (4 kcal/1 gram). Ponadto są to tak zwane „puste kalorie”. W przeciwieństwie do owoców, warzyw, ziaren zbóż alkohol nie jest źródłem składników odżywczych, nie dostarcza on witamin, cennych pierwiastków, aminokwasów. Szacuje się, że osoby, spożywające przeciętne ilości alkoholu „wypijają” w miesiącu nawet 2 tysiące kalorii. Mogłoby się wydawać, że to niewiele, jednak w rocznym rozrachunku daje to 24 000 kcal, czyli dodatkowe 3 kg, których nie tak łatwo można się pozbyć. Ponadto alkohol jest czynnikiem potęgującym uczucie głodu.

WODA

Ciało człowieka składa się w większości z wody (dorosły: 60-70%, noworodek: 75%). Szacuje się, że śmierć w wyniku odwodnienia następuje po około 4-7 dniach. Woda to najzdrowsze z uzależnień, które nie tylko utrzymuje nas przy życiu, ale również:

  • wprawia w ruch przemianę materii,
  • regulując metabolizm wpływa na usunięcie z organizmu zbędnych toksyn, które mogą utrudnić walkę z niepotrzebnymi kilogramami,
  • zmniejsza łaknienie,
  • poprawia wygląd skóry,
  • pomaga pozbyć się cellulitu.

Woda stanowi także bazę do przygotowania naparów ułatwiających odchudzanie, takich jak np. herbata czerwona.

HERBATA CZERWONA

Jest to herbata o znanych właściwościach prozdrowotnych. Stwierdzono, że wspomaga ona funkcjonowanie układu krążenia, odpornościowego, poprawia koncentrację. Ponadto jest ona polecana jako uzupełnienie diety redukcyjnej. Hamuje aktywność lipazy trzustkowej oraz jest źródłem związków aktywujących enzymy pokarmowe do wydzielania soków trawiennych. Herbata czerwona posiada w swym składzie KWAS GALUSOWY, stanowiący ochronę przed nadwagą. Wszystkie odmiany czerwonej herbaty obfitują również w białko i kofeinę, czyli składniki słynące z właściwości ułatwiających odchudzanie.

KAWA

Najbardziej znanym źródłem kofeiny jest jednak kawa. Działa ona moczopędnie, zmniejsza łaknienie, stymuluje metabolizm, dzięki czemu zabezpiecza przed nadmiernym odkładaniem tkanki tłuszczowej. W ostatnich latach sukcesy święci zielona kawa, na którą składają się ziarna niepoddane procesowi palenia. Właściwości odchudzające zielonej kawy wynikają z jej składu, a dokładnie z obecnego w ziarnach KWASU CHLOROGENOWEGO, który zmniejsza absorpcję glukozy ze spożywanych pokarmów o około 7%. Pomimo obietnic producentów zielonej kawy, o tym, iż jest to idealny środek wspomagający zrzucanie zbędnych kilogramów, należy pamiętać, że nie zastąpi ona odpowiednio zbilansowanej diety i aktywności fizycznej.

TAGS : alkohol białko odchudzanie woda

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.